کودکان و دنیای مجازی

آیا تاکنون برای شما پیش آمده است که چیزی به ظاهر ساده و بدون مشکل را در گوگل سرچ کرده باشید و گوگل در نتایجی که به شما ارائه میدهد مطالبی با محتوای غیر اخلاقی در رابطه با آن مسئله را به شما تحویل دهد؟

بیایید امیدوار باشیم که شما این کار را در محل کار یا یک کافه ی شلوغ در حالیکه نمایشگر کامپیوتر شما کاملا باز بوده است انجام نداده اید. اما زمانی که این مسئله معطوف به کوکان میشود، اتفاقی شبیه این میتواند تبدیل به کابوس والدین شود. خوشبختانه برخی برنامه نویسان هوشمند که خود نیز دارای فرزند هستند این نکته را دریافته اند که نیاز به امنیت و حفاظت از کودکان در این زمینه وجود دارد. آنها تصمیم گرفتند که این مساله را در غالب برنامه های دوستانه ای که هم جنبه آموزشی و هم سرگرم کننده برای کوکان داشته باشد، انجام دهند.

سری به این وبسایت های عالی که تنها برای کوکان طراحی شده است بزنید.

Kiddle

kiddle

جدیدترین موتور جستجوگری که به کودک شما کمک میکند تا جستجوی آنلاین خود را بدون برخورد با موارد خاص انجام دهد. درحالیکه این وبسایت به طور مستقیم به گوگل وابسته نیست، اما kiddle از مدل نوار جستجوگر گوگل برای فیلتر کردن مطالبی که دارای محتویاتی برای بزرگسالان است استفاده می کند. این فیلتر کردن شامل کلمات و عکس های نامناسب حتی در مورد برخی افراد مشهور (مانند ستارگان سینما یا خواننده ها) که به نظر می آید برای کودکان چندان مناسب نیستند نیز میشود ( مثلا miley cyrus را در kiddle جستجو کنید تا متوجه شوید که منظوراز این مساله دراینجا، دقیقا چیست). برخی ممکن است بگویند که این تازه اول کار برای ایجاد یک جستجوی امن برای کودکان است.

Zoodles

zoodles

امروزه “بازی کامپیوتری” معنایی کاملا متفاوت با آنچه در دوران دبستان ما وجود داشت دارد. با افزایش روز افزون خشونت در این بازیها و امکان انتخاب این بازی های گوناگون، امروزه فیلتر کردن فعالیت های ساده کودکان نیز سخت است. به نظر می آید که ما اکنون باید خیلی دقیق تر از گذشته نگاه کنیم تا متوجه شویم که آنها دقیقا چه کاری می خواهند انجام دهند.

اینجا جایی است که zoodle می تواند به ما کمک کند. این وبسایت بازی، ویدیو و کتاب هایی را برای کودکان پیشنهاد میکند، هم چنین این امکان را به شما می دهد که بتوانید تمام جستجوهای قبلی فرزندتان را ببینید و بتوانید محدوده زمانی برای او تعیین کنید. به نظر عالی می آید.

Nasa

nasa

فرزندانتان را تشویق کنید تا در مورد مریخ جستجو کنند زیرا احتمالا آنها دیر یازود، یک روزی برای تعطیلات به آجا سفر خواهند کرد.با مطالب آموزشی، پازل ها و کاعذهای رنگ آمیزی موجود در سایت میتوانید چندین سال نوری سرگرم باشید. این سایت هم چنین برنامه هایی برای والدین و معلمان نیز دارد که از طریق آن کودکان را در یک مسیر صحیح قرار دهند.

 

Sports illustrated

sikids

ورزشکاران مورد علاقه خود را دنبال کنید و همه چیز را در مورد آن ورزش با داستان هایی الهام بخش و منحصرا برای کودکان، ازغلبه کردن آنها بر موانع، بیاموزید.

 

National geographic

nationalgeographic

با “quiz whiz” در national geographic فرزندانتان، شما را با چیزهای با مزه ای که در مورد حیوانات یاد میگیرند کلافه خواهند کرد! آنها نه تنها در مورد کره زمین و موجودات جالب در آن اطلاعات کسب می کنند، بلکه یک بخش تمرینات نیز هم برای تشویق کردن آنها برای گرفتن رتبه خوب و هم برای سرگرم شدن به طور همزمان در این وبسایت وجود دارد.

A mighty girl

amightygirl

پرورش یک دختر باهوش، با اعتماد به نفس و با پشتکار، هدف هر پدر و مادری است. سایت دختر پرتوان با ایجاد یک فضای قدرت بخش و پرازمنابع و فعالیت ها، کاری می کند که دختران حس خوبی داشته باشند! از فیلم تا پروژهای صنایع دستی، موسیقی تا لباس و تمام چیزهایی که یک دختر نیاز دارد تا یاد بگیرد را در اختیار او قرار می دهند. از این برنامه استفاده کنید و لذت ببرید.

منبع: wix.com

ترجمه شده توسط‌ : تیم تحریریه لایک وب

عضویت در بلاگ

 

No Comment.